OTEVŘENO KAŽDÝ DEN Pondělí – čtvrtek: 9.00 – 18.00 hod Pátek: 9.00 – 13.00 hod So-Ne: zavřeno

Materiály

 

Specifikace materiálu na kvalitní masivní jídelní nábytek nebo nábytek do jiných místností v interieru.
Naše firma REZONIMPEX s.r.o., nabízí pouze ty nejkvalitnější materiály. U dřeva dbá na výběr materiálu z pohledu estetiky (přirozený vzhled dřeva) s využitím jeho vlastností.

Dřevo

Dřevo patří mezi základní materiály, které člověk opracovává a používá od nepaměti. Jako základ tvoří desky - spárovka, která vzniká slepením jednotlivých užších vlysů po délce i po šířce.
U nás najdete výrobky kde je použita základní dřevina a to je buk. Naše výrobky z buku, jsou nabízeny pouze v provedení fix (průběžná lamela).

Materiál v provedení fix (průběžná lamela).
Jak napovídá název průběžná lamela, u tohoto materiálu se lepí jednotlivé vlysy jen po šířce. Vlysy se nenastavují po délce a tím je zachována přirozená kresba dřeva po celé šířce desky. Jednotlivé vlysy se lepí po šířce speciálním klínovým spojem s vysokou pevností. Průběžný materiál je mnohem náročnější na výrobu i výběr jednotlivých vlysů, které musí být bez vady po celé délce. Od toho se odvíjí i fakt, že tento materiál(fix) je dražší oproti jinému materiálu k výrobě nábytku(cink). A čím větší je délka desky, roste i cenový rozdíl.


Buk (klasický).
Balkánský buk patří mezi roztroušeně pórovité dřeviny bez významného rozlišení jarního a letního dřeva v rámci letokruhů, které nejsou příliš výrazné. Bukové dřevo má světle hnědou až narůžovělou barvu. Bukové dřevo má velmi dobrou pevnost, odolnost proti mechanickému namáhání a tím pádem dává základ dlouhé životnosti vyrobeného nábytku.
Navíc se masivní buk dobře opracovává a díky stejnoměrné struktuře dřeva i dobře moří a lakuje.
Určitou nevýhodou u buku je, že "pracuje". To znamená, že reaguje na změny vlhkosti ve svém okolí. To je logicky závislé na vlastnostech okolí (teplota, vlhkost), kde se bukový nábytek nachází. Pokud je v prostředí příliš suchém a horkém, rozměry se zmenšují nebo je v prostředí s vyšší vlhkostí, absorbuje tuto vlhkost okolí a bobtná, rozměry se zvětšují. Pokud náhodou k takovým změnám dojde, tak jen v šířkovém směru. Berte tuto informaci, pouze jako informativní, že  by mohl tento stav nastat a tím i docházet k rozměrovým a tvarovým změnám. Po určitém čase se ale bukový nábytek "srovná"

Povrchová úprava

Povrchová úprava dává dřevu jeho jedinečný vzhled a originalitu.

Povrchová úprava pro buk
U nábytku z buku nabízíme základní typ dokončení nábytku - lak. Tato varianta má v základu 8 odstínů (viz. nabídka). Jako základní bereme lak transparentní.
Ostatní odstíny se moří. To znamená, že se jako první nanese mořidlo příslušného odstínu a až následně se dokončí 2 vrstvami transparentnímu laku.

Laky a mořidla.
V naší nabídce jsou, vodou ředitelné laky a mořidla nové generace od firmy SIRCA(Italy). Ty jsou vyvinuty ze speciálních pryskyřic a představují v dnešní době mimořádnou a žádanou skupinu nátěrových hmot oblíbenou nejen z důvodů ekologických, ale i hygienických a technologických. Všechny jsou zdravotně nezávadné a antialergení. Splňují normy a atesty i pro použití na dětský nábytek a hračky. Povrchy mají velmi dobrou mechanickou i chemickou odolnost. Lakování a moření se provádí na stříkacím automatu a částečně i ručně.

Důležitá poznámka. Při doobjednání nebo s odstupem času není možné docílit naprosto shodného barevného odstínu. Je to dáno jednak použitým materiálem (dřevo) a také vlivem přirozeného stárnutí dřeva. U buku je to většinou ztmavnutí.
Může dojít i k vyblednutí. Nový výrobek bude mít skoro vždy jiný barevný nádech odstínu, do původního odstínu, jako starší kus, však časem dojde.

Důležité upozornění.
Vzorky odstínů na www stránkách, jsou zkreslené díky různé kvalitě monitorů, osvětlení, apod. Proto ty vzorky jsou jen orientační a blíží se reálnému vzhledu.
Vzroky odstínů na vzornících na prodejnách našich prodejců mají daleko vyšší vypovídající schopnost. Ale taky je to jen kousek dřeva v příslušném odstínu, který se časem mění. Proto výsledný orignál, který se vám dostane domů, bude skutečně originál a neopakovatelný, protože zde hraje to zásadní, je to "příroda", ne umělý materiál lamino, které bude v barevně vždy stálejší.

Klíčové vlastnosti - Sirca SpA je certifikovaná společnost ISO9001:2015. Barvy splňují nejpřísnější normy a certifikáty, které zaručují špičkovou kvalitu všech nabízených produktů.

Kvalita „made in Italy“ se tak snoubí s inovací s mezinárodním záběrem, aby bylo možné společně čelit výzvám budoucnosti.